Пятница, 19.04.2019, 02:28
         
 Харьковская областная молодежная общественная организация
ХАРЬКОВСКИЙ ЦЕНТР ВОЛОНТЕРОВ
                                      официальный сайт

Информация о нас
Наш опрос
Кто больше нуждается в волонтерской помощи, на Ваш взгляд?
Всего ответов: 3272
Інформація про Харківську обласну  молодіжну громадську організацію «Харківський центр волонтерів»
 

  
       В нашому місті  Харкові існує багато людей, що опинилися в складних життєвих обставинах і яким необхідна підтримка та допомога. Це стає можливим через безпосередню волонтерську діяльність.

     Як відомо, основні критерії волонтерської діяльності це:

 

 • добровільність;
 •  не передбачає оплати;
 •  відбувається в вільний час;
 •  громадська корисність.

 

    Ідея створення молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів» народилась під час проведення другого міського зльоту волонтерів влітку 2006 року. На зльоті волонтери заявили про те, що в місті Харкові потрібен організований волонтерський рух, який би об`єднав людей, що бажають допомагати тим, хто цього дійсно потребує.

     Формування волонтерських команд спочатку відбувалося на базі Харківського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді «Довіра», де потенційні волонтери мали змогу навчатися в школі волонтерів, набувати необхідні знання та навички, брати участь  в міських акціях та заходах.

     Харківська обласна молодіжна громадська організація "Харківський центр волонтерів" була створена за підтримки управління у справах сім`ї та молоді Харківської міської ради з метою розвитку волонтерського руху, активного залучення молоді до реалізації соціальних програм.

     До складу організації входять студенти, учні шкіл, представники студентського та шкільного самоврядувань, інших громадських організацій.

 

Основними напрямами нашої діяльності є:

 

 • комплексна теоретична та практична підготовка волонтерів, що здійснюють соціальну роботу;
 • пропаганда здорового способу життя та профілактика негативних явищ;
 • сприяння розвитку лідерських якостей та творчого потенціалу молоді;
 • залучення молоді до соціально-вагомої роботи (ігротеки в інтернатних закладах, проведення клубів спілкування молоді з функціональними обмеженнями, надання допомоги багатодітним родинам, проведення соціальних акцій та заходів).

     Саме участь у волонтерському русі дає можливість молоді самореалізуватися, з однієї сторони, та відчути себе причетними до участі у державних справах, з іншої сторони. Законодавчо волонтерський рух визначено як „добровільну безоплатну допомогу центрам соціальних служб для молоді”. Актуальність волонтерського руху зумовлена зростанням кількості людей, що потребують соціальної допомоги.

     Таким чином, однією з оригінальних форм роботи з молоддю, найбільш ефективних та доцільних шляхів охоплення найбільшої кількості                   соціально – незахищених верств населення є залучення волонтерів до соціально – вагомої роботи, що дозволить отримати наступні результати:

 

 • збільшити охопленість соціально – незахищених верств населення послугами соціального характеру;
 • підвищити рівень обізнаності молоді м. Харкова про діяльність державних установ, громадських організацій, центрів соціальних служб для молоді щодо соціальної роботи з дітьми та молоддю;
 •  сприяти зростанню громадської свідомості волонтерів, їх творчої та суспільної самореалізації;

 

Під час підготовки до проведення міської акції «Країна чудес» спільно  з Харківським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді «Довіра», члени організації запропонували власними силами створити виставу для дітей та показати її в інтернатних закладах, лікарнях, дитячих таборах. Так виникла ідея створення першого в місті Харкові волонтерського соціального театру «Дорогой добра» на базі Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів». Це дозволяє розкривати та розвивати творчий потенціал волонтерів, формувати відношення до мистецтва, витрачати свій час у підготовці та проведенні творчих заходів.
 
     Волонтери це люди, які працюють на благо суспільства безкорисливо та нічого не потребують натомість. Молоде покоління, яке займається цією справою, заслуговує на те, щоб мати можливість творчо та духовно зростати, формувати відношення до культури та мистецтва. Також це можливість багатьом з них напрацювати якості лідера в підготовці різноманітних творчих заходів.
 

     Традиційними стали міські волонтерські зльоти, що відбувають влітку вже протягом 3-х років.

      Ціль проведення міського волонтерського зльоту – це єднання             волонтерів – людей, які готові віддати своє серце, свою любов людям, завжди прийти на допомогу, зробити життя оточуючих щасливішим.   Ми ставимо перед собою наступні цілі: підведення підсумків волонтерської роботи за рік, обговорення соціальних молодіжних проблем та шляхів їх вирішення, обмін досвідом, написання спільних проектів з метою їх подальшої реалізації на благо територіальної громади м. Харкова.

     Учасники зльоту проходять серію тренінгів за темою волонтерства та на самому зльоті, побудованому на засадах тренінгів, рольових ігор, моделювання волонтерської діяльності, можуть на практиці показати набуті знання. Волонтери беруть активну участь в підготовці презентації команд, конкурсах, роботі секцій та тренінгів, а також спортивних змаганнях та культурних заходах, що відбуваются під час його проведення.

Ініціатива організації «Харківський центр волонтерів» щодо проведення першого в місті Харкові міського конкурсу «Волонтер року» була підтримана управлінням у справах сім`ї та молоді Департаменту з гуманітарних питань Харківської міської ради.

     Сьогодні ми можемо впевнено сказати, що волонтерська діяльність для членів нашої організації є змістом життя. Ми із задоволенням постійно спілкуємось з молоддю, студентами не тільки нашого міста і області, але й інших міст та країн, не раз переконувались в тому що існуючі соціальні проблеми зовсім не відрізняються, вони є однаково актуальними для всіх нас – представників сучасної молоді. Справжнє завдання соціальної та молодіжної політики є саме визначення та безпосереднє подолання проблем суспільства силами молоді.
 

Довгострокові та постійні партнери організації

 

 • Управління у справах сім`ї та молоді Харківської міської ради;
 • Харківський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді “Довіра”;
 • Асоціація багатодітних матерів «АММА» ;
 • Громадсько-просвітницький фонд “Міжнародне партнерство”;
 • Кризовий центр допомоги вагітним;
 • Українська асоціація валеологів;
 • Центр “Ресурс - професіонал”;
 • Духовно-реабілітаційний центр “Емануїл”.

 

Координати Харківської обласної молодіжної громадської організації
«Харківський центр волонтерів»:

Тел. (057) 7005667, 7157398, м.т. 8-067103688
http://
www.uavolunteer.org     e-mail: volonter2007Kh@rambler.ru
 
З повагою,

Президент ХОМГО «Харківський центр волонтерів»,

Світлана Багрич

 

Форма входа
Приветствую Вас Гость!
Поиск
Друзья сайта

Сайт про автомобили
 
Сайт управляется системой uCoz